Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

Hacı Adaylarının Sağlığı Emin Ellerde

Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Yılı Hac organizasyonu kapsamında Mekke’de hacı adaylarına hizmet verecek olan Mekke Hastanesi dev kadrosuyla çalışmaya devam ediyor. Acil servis ve polikliniklerden oluşan hastanede 62 uzman doktor, 71 pratisyen hekim, 84 hemşire ve diğer sağlık personeli ile birlikte toplam 420 personel bulunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Sağlık Ekibi Başkanı Selami Açan Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’ndan tam not alan hastanede acil durumlarda direkt müdahale edebilecek teknik malzeme, ilaç ve personelin devamlı surette hazır bulunduğunu belirterek, “Hacı adaylarının sağlık sorunları bizim için en öncelikli durumdur. Onların bir an önce sağlığına kavuşarak ibadete hazır hale gelmesi için Mekke’de 3 sağlık merkezi, 5 sağlık ocağı, Merkez Hastanesi ve otellerin altında yer alan sağlık merkezleri ile hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Mekke Hastanesi Başhekimi Dr. Hamit Doğan ise hastanenin tıbbi malzeme ve ekipman konusunda bir eksiği olmadığını belirtti. Doğan, en sık görünen vakanın sıcaklar ve klimadan kaynaklanan üst solunum yolları rahatsızlıkları olduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş’den yeni hastane müjdesi…

Öte yandan kutsal topraklarda bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş incelemelerde bulunmak üzere Mekke Hastanesi’ni ziyaret etti.

Mekke Sağlık Ekip Başkanı Selami Açan’dan hastane konusunda bilgi alan Keleş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ileriye yönelik daha büyük bir hastane yapılması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

Hacı adaylarına daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla daha donanımlı bir hastanenin Mekke’de kurulması gerektiğini belirten Keleş, arazi ve bina konusunda görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Keleş, daha sonra hastanede tedavi gören hacı adaylarını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı


Eklenme Tarihi : 24.10.2011

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook