Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

Genç Hacılar Uluslararası Rabia Platformu'nda

Mısır'da darbe karşıtı eylemlerin sembolü haline gelen 'Rabia' ismiyle bir platform kuruldu. Türkiye'de 'R4BIA Platformu'nun kurulmasına öncülük eden Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, "Rabia hareketi 300 milyon sempatizana sahip. 'Biz kimse yok mu?' dedik. Onlar da biz buradayız diye seslendiler. İnşallah başarırız." dedi. Evet bizler de Genç Hacılar Platformu olarak buradayız dedik ve Uluslararası Rabia Platformu’na katıldık.

Mısır'da darbe sonrası yaşanan katliama tepki olarak tüm dünyaya yayılan 'R4BIA işareti' uluslararası platforma dönüştü. Platform hakkında bilgi veren Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, "Rabiatül Adeviyye'nin kökleri çok eskilere dayanıyor. Rabia geleneğimizde annemiz. Biz onun manevi mirasçılarıyız. Mısır'da bir trajedi yaşandı. Bu trajedi başka yerlerde yaşanmasın diye, daha iyi bir dünyayı nasıl mümkün kılabiliriz diye sivil toplum örgütlerini, kuruluşları, medyayı bir araya getirelim istedik. Bütün dünyada aynı düşünceye sahip kişileri bir araya getirelim istedik. Rabia hareketi 300 milyon sempatizana sahip. Çünkü 300 milyon kez logosu kopyalanmış. Biz 'Kimse yok mu?' dedik. Onlar da 'Biz buradayız.' diye seslendiler. Hürriyetten yana yeni bir dünyayı kurmak için, sevgimiz nefretimizden, merhametimiz gazabımızdan, aklımız öfkemizden büyük olmalı. Biz bunun için yola çıktık. İnşallah başarırız." diye konuştu.

'300 MİLYON İNSAN BURADA'

Rabia Platformu'yla grupların daha çok çalışmaya sevk edileceğini ifade eden Dilipak, "Birbirimizden haberdar olalım ve sesimiz daha gür çıksın istiyoruz. 300 milyon insan burada. Bu insanların sesini bir araya getirdiğinizde, yeni bir dünyanın oluşturulması için el ele vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Rabia Platformu'nu kuran herkese çok teşekkür eden Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da, " 707 bin üyemiz var. Aileleri ile birlikte milyonlar var. Çıkardığımız ses iseTürkiye sınırlarını aşan bir sayıya tekabül ediyor. Nerede olursa olsun darbelere karşı çıkmak gerekiyor." şeklinde konuştu.

www.rabiaplatform.com sitesinden üç dilde yayın yapacak. R4BIA Platformuna, Türkiye'den ve farklı ülkelerden yüzlerce dernek, vakıf, birlik, konfederasyon, dergi, internet sitesi ve medya kuruluşu destek veriyor.

Üyeler: http://tr.r4biaplatform.com/members-and-sponsors


Eklenme Tarihi : 16.9.2013

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook