Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

Hedefimiz, Zat-ı Kibriya'nın Memnuniyetini Kazanmaktır

2011 Yılı hac organizasyonu bilgilendirme toplantısı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in başkanlığında Mekke’de gerçekleştirildi.

Kafile başkanları ve kutsal topraklarda görev yapan ekiplerin katıldığı toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez haccın kendisinin muhteşem bir organizasyon olduğunu ve bu muhteşemlikte görev yapmanın sorumluluğunun ağır olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac organizasyonunun göz doldurduğunu ifade eden Başkan Görmez, diğer ülkelerin de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyon ile ilgili tecrübelerinden faydalandıklarını belirtti.

Hac organizasyonunun yalnızca 6 birim ile yürütülmeye çalışıldığı zamanlardan söz eden Başkan Görmez; “Şimdi bakıyorum her hizmet için ayrı bir ekip var. Bu ekiplerin alt birimlerinde çalışan onlarca görevli var. Sağlıktan ulaşıma, ayniyattan kiralamaya, karşılamadan uğurlamaya ve bunları izleyen denetleyen denetim ekibine kadar hizmet kategorileri var” dedi.

Ekiplerin halkalarından bir tanesinin dahi işini aksatmasının organizasyonun tamamına zarar verebileceğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 100 bin hacı adayına ibadetlerini yaptırıp memleketlerine salimen ganimen dönmelerini sağlamanın, ancak her bir görevlinin işini en iyi şekilde yerine getirmesi ile mümkün olabileceğini söyledi.

Hac organizesinde moral ve motivasyonun önemini vurgulayan Başkan Görmez, hac organizasyonunun ancak ortak bilgi ve güçlü bir iletişimle layıkı ile yerine getirilebileceğini kaydetti.

Toplantıda ortaya bir de hedef koyan Başkan Görmez bu hedefi şu sözlerle açıkladı;

“Bizim hedefimiz sadece hacıyı memnun etmek değil, bizim hedefimiz, gayemiz, derdimiz hacıları buraya davet eden davetçinin, Zatı Kibriya’nın memnuniyetini kazanmaktır. Maksadına ermiş bir hac ibadeti ile hacılarımızı evlerine yurtlarına ulaştırmaktır.” diye konuştu.

Toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Ekrem Keleş ve Prof. Dr. M. Emin Özafşar’ın yanı sıra 2011 Yılı hac organizasyonunda görev alan tüm ekip başkanları, başkan yardımcıları, ekip sorumluları ve kafile başkanları da katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı


Eklenme Tarihi : 3.11.2011

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook