Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

İlk Hacı Kafilesi Yurda Döndü

Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere Suudi Arabistan'a giden hacı kafilelerinden ilki İstanbul'a döndü. Suudi Arabistan Havayolları'na ait uçakla Cidde'den gelen hacı kafilesini, Atatürk Havalimanı'nda aileleri ve yakınları sevinç ve gözyaşlarıyla karşıladı.

Akrabaları da hac ibadetinden dönen İstanbul Valisi Mutlu da hacıları karşılayanlar arasındaydı. Mutlu, haccın en kutsal yolculuk olduğunu belirterek, "Eniştelerim hac görevi için gitmişlerdi. Onları karşılamak için geldim. Mübarek beldeyi ziyaret etmek kadar bu hayatın farklı bir güzelliği yoktur.'' diye konuştu. Hac ibadetinden dönenlerden Mustafa Altınışık da tüm arkadaşları ve akrabaları için Kâbe'de dualar ettiğini belirterek, rahatsızlığından dolayı ibadet sırasında çok yorulduğunu, ibadetin gençken yapılmasının daha keyifli olacağını kaydetti.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Ali Akbulut da hacı olmanın heyecanını yaşayanlar arasındaydı. Akbulut'u eşi ve torunları havaalanında çiçeklerle karşıladı. Hac heyecanı yaşayanlar arasında Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan da vardı. 28 gün boyunca kutsal topraklarda çok güzel günler geçirdiğini anlatan Tekalan, "Dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla bir araya gelerek tanıştık. Çok farklı bir duygu." dedi. Genç yaşta hacca gitme tavsiyesinde bulundu. Türkiye'den kutsal topraklara giden 90 bin hacının yurda dönüşleri 11 Aralık 2011 tarihine kadar sürecek.

Havalimanında kızları ve damatları tarafından karşılanan Atike Taşkent de inanan herkesin hac ibadetini yerine getirmesi gerektiğini anlattı. Taşkent, "Orada aldığım huzuru kimseye anlatamam. Bu duygu anlatılacak gibi değil. Orası huzurların en güzelinin yaşandığı bir yer." dedi. Eşi ile birlikte hacca giden İlhami Öztür de haccın güzelliğinin kelimelerle anlatılmasının mümkün olmadığını söyledi. Herkes için dua ettiğini anlattı.

Zaman Gazetesi


Eklenme Tarihi : 11.11.2011

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook