Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

"Umre, Kalbi İmar Etme Yolculuğudur"

Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonlarında görev yapacak kadın irşat görevlileri için eğitim semineri düzenledi.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Kemer’de düzenlenen seminer, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş tarafından verildi.

Başkan Yardımcısı Keleş, seminerde, yolculuğun, kişilerin vasfını ve ahlakını ortaya koyan önemli bir ölçüt olduğunu belirterek, sefere hazırlıklı olarak çıkmak gerektiğini söyledi. Umre seferinin kendine özgü bir takım hasletleri olduğunu bildiren Keleş, “hazırlıklı olarak, İslam’ın bize öğrettiği yol ahlakıyla sefere çıkmak gerekiyor” dedi.

“Bu seferde yanınıza alacağınız en önemli azık takvadır” diyen Başkan Yardımcısı Keleş, takva, dönünceye kadar size bu kutlu yolculukta en önemli manevi gıda olacaktır” diye konuştu.

Hac ve umrede kafilelerin yarıdan fazlasının kadınlardan oluştuğunu bildiren Başkan Yardımcısı Keleş, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hac mevsiminde görevlendirilen kadın irşat görevlilerinin çok önemli hizmetlere imza attığını belirterek, hizmet standartlarının muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile 550 bin kişinin hac ve umre hizmetlerinden yararlandığını belirten Başkan Yardımcısı Keleş, bu sayının yakınlar ve akrabalar ile yaklaşık 10 milyon kişiye ulaştığını kaydetti. Bu kadar çok kişiye ulaşmanın önemli bir imkan olduğunu kaydeden Başkan Yardımcısı Keleş, irşat görevlilerinin mutlaka gerekli bilgi donanımına sahip olması gerektiğini bildirdi.

Başkan Yardımcısı Keleş, hac ve umrenin kalbi imar etme yolculuğu olduğunu belirterek, kendi kalbini imar etmeyenin başkalarının kalbini imar etmesinin düşünülemeyeceğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı


Eklenme Tarihi : 6.2.2012

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook