Ana Sayfa | Site Haritası | İletişim   
Genç Hacılar|Hac|Hac İlmihali|Hac Duaları|Umre|Peygamberimiz|Kur`an-ı Kerim
 
Haberler

Hac Kayıtları Başladı!

Kutsal topraklara gidiş için kayıtlar başlıyor. 12 Nisana kadar devam edecek kayıt işlemlerinde geçtiğimiz yıl kuraya katılıp hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri, Başkanlık tarafından elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak. Vatandaşlar, kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini 27 Mart’tan itibaren http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kontrol edebilecek.

2011 yılı tercihleri ile ilgili olarak, kuraya katılacakları il, ilçe, hac konaklama türleri ve kuraya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vaz geçenler Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yapabilecekler. İlk defa kayıt yaptırmak isteyen adaylar ise “Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Al Baraka Türk Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Akbank”tan birine 15 TL. ön kayıt ücreti yatırdıktan sonra müracaatlarını http://hac.diyanet.gov.tr adresinden elektronik ortamda veya müftülüklere yapabilecek. Kayıt yaptıran hacı adayları, durumlarını aynı internet sitesinden kontrol edebilecek.

Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat edenler, nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunu dilekçeye mutlaka ekleyecek. Müftülükler de kayda aldıkları dilekçenin bir fotokopisini müracaat edene verecek. Daha önce hacca gidenlerin ve yine daha önce vekâleten hacca gittiklerini belirterek bu defa kendi adlarına hacca gitmek veya bir başkasının yerine vekâleten hacca gitmek isteyenlerin müracaatları da kabul edilmeyecek. Hacı adayları, müracaat form dilekçesinde yer alan hac kategorilerinden hangisini tercih ettiğini, fiyat ve süreyi de dikkate alarak mutlaka işaretleyecek. Hac konaklama türleri “Normal”, “Müstakil” ve “Oda” tip şeklinde belirlenen konaklama türlerinden birini seçecek olan tüm hacı adaylarına, hac süresince sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı


Eklenme Tarihi : 27.3.2012

tüm haberler >

2018 genchacilar.org

Soru-Cevap
Ziyaret Öncesi Pratik Bilgiler
Takyettin Karakaya
Ziyaret Mekânları
Hac Terimleri Sözlüğü
Görsel Galeri
Hac TV
Umre Programları

Twitter
Facebook